florystyka
RSS
sobota, 23 kwietnia 2011
Wszystko na temat nie związany z rolnictwem

Ważne adresy

Biurka komputerowe:

biurka komputerowe biurka komputerowe biurka komputerowe biurka komputerowe biurka komputerowe

Meble gabinetowe

meble gabinetowe meble gabinetowe meble gabinetowe

Biura nieruchomości

Biuro nieruchomości Wrocław biuro nieruchomości wrocław biuro nieruchomości wrocław biura nieruchomości wrocław

Domy Wrocław

domy wrocław domy wrocław domy wrocław

16:44, hubiseo
Link Komentarze (1) »
wtorek, 15 lutego 2011
Jak szukać ciągników rolniczych na allegro?

Pokażemy w kilku krokach jak szukać ciągników rolniczych w serwisie Allegro PL.

Na początku w polu wyszukiwania wpisujemy interesujący nas model ciągnika np.

Ciągnik Zetor

Ciągnik zetor

 

Następnie z pośród dostępnych kategorii wybieramy np. maszyny rolnicze aby odnaleźć wszystkie oferty na ciągniki rolnicze allegro.


Kategorie ciągników rolniczych

 

A na sam koniec pozostało nam się tylko zapoznać z listą dostępnych ofert szukanych przez nas ciągników rolniczych, które znaleźliśmy w serwisie aukcyjnym allegro.


Lista ofert z ciągnikami rolniczymi

 

Prawda, że łatwo jest znaleźć ciągniki rolnicze na allegro?

piątek, 11 lutego 2011
Ciągniki rolnicze allegro

Gdzie można znaleźć sprzęt rolniczy. Nasuwa się pytanie, kto musi znaleźć odpowiednią maszynę dla rolnictwa gospodarstw domowych.

Bez wątpienia jest to Internet jest największą bazę maszyn rolniczych. To tutaj znajdziemy odpowiedni model lub wybrać jeden z kilku lat i oferuje najbardziej ekonomiczne. Zawsze należy sprawdzić, patrząc na kilka obszarów rolniczych z reklam, są to:

- ciagniki rolnicze allegro

Ciągniki rolnicze na allegro

Oferta tych usług znacznie się różni między nimi zdominował pierwszy. Oferuje najstarszym z ponad 27.000 ogłoszeń. Następnym krokiem jest allegro. Jeżeli tak uporządkowanych kategorii można szybko zapoznać się z ofertami maszyn rolniczych i ciągników.

I tak, gdy sprawdziłem wczoraj rano było:

Ciągniki rolnicze allegro - 6904 oferuje

maszyny rolnicze - 25 031 w sumie.

 

Większość ofert to prawdopodobnie możliwe, ale także rolnicze allegro aukcje bardziej profesjonalny wygląd i doskonałe ogłoszenie zamieszczającym kontakt. Ale zachęcam do porównania wyszukiwania na obu stronach za pomocą maszyn i ciągników rolniczych i allegro zaoferować najlepszą możliwą ochronę.

wtorek, 01 lutego 2011
Rozmowy słowacko - polskie

Wczoraj, Ministerstwo rozmowy polsko-słowackiej. Delegacji pod przewodnictwem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Republiki Słowackiej, Zsolt Simon.

Wyniki rozmów ministrowie powiedział podczas wspólnej konferencji prasowej.

Minister Sawicki podkreślił, że dzisiejszy gość jest jednym z najlepszych ekspertów na temat kwestii rolniczych w Europie - z inicjatywy spotkania minister w Bratysławie w dniu 09 listopada, gdzie dyskutowaliśmy o przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej i wypracowała wspólne stanowisko sześciu krajów:. Grupy Wyszehradzkiej Bułgarii i Rumunii "

"Oczywiście musimy znaleźć to, czego potrzebujesz głębokiej reformy WPR pogrubioną czcionką. Po pierwsze, w celu uproszczenia i ustanowienia nowych kryteriów podziału środków w ramach krajowych środków finansowych. Po drugie, płacąc poziom wynagrodzenia, tak, że WPR nie jest źródłem zakłócenia konkurencji na jednolitym rynku. trzecie, WPR powinna koncentrować się na rozwoju, innowacji i konkurencyjności budynek z innych regionów świata "-. Minister Marek Sawicki.

"Rozmawialiśmy także o polskiej prezydencji, a nasza praca w tym samym. Cieszę Ministra Zsolt Simon wsparcie podczas naszej prezydencji. Wydaje się, że zarówno pod przewodnictwem Węgry i Polska, ta współpraca będzie bardzo blisko rzeczywiście "-. Ulubiony szereg rozmów dzisiaj.

Minister Zsolt Simon, powiedział, że rozumie Minister Marek Sawicki i mają wspólne myślenie o przyszłości WPR. "Naszym głównym założeniem jest to, że wspólna polityka rolna nie tylko powszechne, ale jest również korzystna dla wszystkich" - powiedział minister Zsolt Simon, dodając, że "musimy usunąć historycznych zasad i zamiast wprowadzania zasady nowoczesnej gospodarki, obiektywny i sprawiedliwy. "

Obaj ministrowie podkreślili potrzebę utrzymania dwóch filarów wspólnej polityki rolnej. Podkreślili oni, że muszę być Pillar 100% finansowane przez UE i II filaru funduszy unijnych, współfinansowania krajowego, ale z dokładnymi przepisami.

Omówiono również kwestie produktów regionalnych i tradycyjnych. W tym kontekście, twierdził, że należy pomóc rynkach lokalnych, które nie mają do przewozu żywności na duże odległości. Jak podkreślił, w ten sposób zmniejszy koszty transportu przy jednoczesnym zmniejszeniu zanieczyszczenia środowiska w związku z tym.

Minister Zsolt Simon, powiedział, że ważne reformy Wspólnej Polityki Rolnej nie stała się, jak reforma rynku cukru.

Przypomnieli, że na rzecz przyjęcia nowych kryteriów, sprawiedliwy i obiektywny.

10:39, hubiseo
Link Dodaj komentarz »
Blisko 20,4 miliarda złotych wypłaciła ARiMR z PROW 2007-13.

Kwota wypłacona przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa funduszy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, zawarte w minister rolnictwa Marek Sawicki i zlokalizować położenie naszego kraju europejskim liderem W realizacji programu. Na 31 stycznia 2011 r. Agencja przesłała do rachunki bankowe rolników około 20,4 miliardów złotych wsparcia PROW 2007-2013. W Niemczech, w międzyczasie, w oparciu o dolara, została wypłacona ok. 2800 euro mniej, a we Francji ok. 3600 mln euro.

Z kwoty około 20,4 miliardów złotych wypłaconych do tej pory przez ARiMR z PDR od 2007 do 2013 roku 800 mln zł wypłaconych w tym roku. 8,2 mld euro. Oznacza to, że dopiero w 2010 roku i jest dość "record" kwota wypłacona w ciągu jednego roku z tego programu. natychmiastowej wypłaty pieniędzy przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa doprowadziły do szybkiego usunięcia trudności, które były na początku planu na lata 2007-2013. Po zmianie kierownictwa Agencji podjął działania naprawcze były skuteczne, a od 2009 zaczął zaproszeń do składania wniosków do wsparcia tego programu, podpisanie umów wsparcia i natychmiastowej wypłaty pieniędzy na rzecz beneficjentów. Obecnie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, którego całkowity budżet około 70 mld zł, około 81% środków zostały już opracowane. Oprócz płatności dla rolników i przedsiębiorców blisko do 20,4 mln zł, kolejne o 36300000000 jest na pokrycie zobowiązań przyjętych przez ARiMR od wielu lat. Odnosi się to do płatności przyznanych w poprzednich latach, "Wynajem strukturalnych roczne dotacje na zalesianie, wsparcie dla" programu ochrony środowiska, a płatności w ramach kontraktów podpisanych dotychczas na finansowanie rolników i przedsiębiorców , która będzie wypłacana przez ARiMR po realizacji i rozliczenia. Agencji do rozdysponowania na PDR na lata 2007-2013 jest jeszcze więcej niż 13.500.000 dolarów. Oddzielenie części tego programu, zgodnie z samorządami wojewódzkimi, Agencji Rynku Rolnego i Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAPA).

Wynika to z podziału na Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zaproszeniu. 23 działań (w tym niedawno wydany, udał się do rolników poszkodowanych w wyniku powodzi i innych klęsk żywiołowych na "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych). ARiMR z tych działań w celu pełnego wdrożenia w 1915 roku (w tym wznowienie) i jest przeznaczona na ten cel w sumie prawie 13,7 miliardów €.

Spośród ośmiu pozostałych akcji w wezwaniu. delegowanych działań, sześć prowincji lokalnego wsparcia i rynków rolnych oraz Agencji Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAPA). W ramach delegacji przeznaczy łącznie 3,5 mln euro.

Zainteresowanie pomoc finansową z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 od początku był bardzo wysoki, a następnie wzrosły w ostatnim czasie. Pod koniec grudnia 2010 r., rolników, przedsiębiorców i innych beneficjentów do żywności, takich jak lokalne grupy działania Agencji około 180 tysięcy. wniosków o pomoc z Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, a liczba ta nie obejmuje osób ubiegających się o płatności z tytułu ONW (każdego roku ponad 700 mln.) i AEM (rocznie około 100 tysięcy) .. Większość ubiegających się o pomoc do działań inwestycyjnych Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13, kiedy wniosek został skutecznie leczone i w ramach tych przyznanych każdej prowincji lub ograniczenie krajowych, jak rodzaj pomocy, otrzymała już pieniądze. Inni, którzy byli udzielono zamówienia, otrzyma wsparcie, gdy dokonywane są inwestycje i zatwierdzone do finansowania, wiele z nich poprawnie.

W 2010 r. wydane zaproszenia do składania wniosków na wsparcie dla wszystkich o pomoc do PDR na lata 2007-2013, prowadzonych przez ARiMR. Wiele połączeń w zeszłym roku, które zostało poprzedzone szeroką kampanię promocyjną, okazał się znaczący sukces. Dowodem na to jest liczba wniosków o udzielenie wsparcia dla poszczególnych działań, "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw", "Ułatwianie startu młodym rolnikom" oraz "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej". oddziałów regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która została zarejestrowana do przyjęcia ustaleń w sumie dwa razy razem, naborach w latach poprzednich.

 

Ten wielki interes w uzyskaniu wsparcia w 2010 r. Oznaczało to, że minister rolnictwa Marek Sawicki, aż w końcu postanowiła podwoić granicach środków przeznaczonych na takie operacje. Minister uważa, że nie można przegapić bezprecedensową okazję do szybkiego utworzenia dużej liczby nowych miejsc pracy, a na obszarach wiejskich, gdzie są one szczególnie potrzebne. Sprawozdawczość w 2010 roku w celu podniesienia limitu "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw", powiedział, między innymi, "Popieramy aktywny i chętny do tworzenia i rozwijania ich działalności gospodarczej i nie ma powodu, dlaczego ktoś musiał czekać Następny nabór wniosków, jeśli można teraz tworzyć nowe miejsca pracy. " Podwojenie zeszłorocznych limitów na premie dla młodych rolników oraz wsparcie rolników w dodatkowej działalności gospodarczej, także motywowana chęcią wzmocnienia procesów modernizacyjnych na wsi i tworzenie nowych miejsc pracy.

Trakcie realizacji PROW 2007-2013, wielkość płatności, a "zarządzanie" funduszami, dokonano nowego zaproszenia do składania wniosków, wskazując, że jak było w przypadku programów z lat 2004-2006, w ramach programu również w pełni realizowane, a pieniądze znaleźć w swoim budżecie zostaną wykorzystane w całości.

 

10:37, hubiseo
Link Dodaj komentarz »
Świnie-ceny

Najczęściej waha się dzisiaj cena żywca wieprzowego od 3 zł do 3,5 euro za kilogram.

Finaliści

przez WBC EUR / kg

S 4,40 do 5,10

E 4.30-5.00

4,10 do 4,80 U

R 3,60 do 4,30

O od 3,10 do 3,70

P 2,40 do 3,50

Najwyższą stopę do 5 EUR, zarezerwowane dla nielicznych. Aby dostać się na tyle, rolnik musi spełniać kilka warunków. Ma również na jakość i wielkość dostaw - po minimum 25 sztuk w roku, w tym ponad 1000

W wzrostu rynku jeszcze nie nadszedł, bo ci, którzy są gotowi do prosiąt nadal trudne do znalezienia.

ŚWIŃ

rynku pary EUR /

prowincji. mazowieckie 80-140

prowincji. Świętokrzyskie 80-140

prowincji. 100-180 łódzkie

prowincji. 100-180 Pomorzu

prowincji. Kujawsko-pomorskie 120-170

prowincji. 120-240 Podlaskie

prowincji. 120-240 Minor

prowincji. 140-166 opolskie

Źródło: ORD

 

10:35, hubiseo
Link Dodaj komentarz »
Zboża-ceny

Nawet pod koniec stycznia, cena jęczmienia paszowego promu znacznieprzekroczyły 900 EUR. Teraz możesz kupić w wysokości 50 ton taniej.

FEED JĘCZMIENIA
EUR / t produktu
W połowie stycznia
transport 930
teraz
Transport 870-880
Szacowany 830 do 840

Ponadto potaniały pszenicy paszowej.

Zbóż paszowych
EUR / t produktu
Pszenica 910-930
Corn 870-890

W końcu, niestety, dobre wieści dla tych, którzy się do zmniejszenia - jeśli rzeczywiście, zbóż paszowych rzeczywiście tańsze, więc cena konsumpcji zbóżnadal wspinać w górę. Psychologia Limit 1000 EUR za tonę pszenicy paszowejzostał już przekroczony.

10:34, hubiseo
Link Dodaj komentarz »
Spotkanie sadowników

Do 29 stycznia 2011 odbędzie się w sobotę w hali sportowej "Spartakus Grójec XVI odbyło się ogólnopolskie spotkanie ogrodnictwie przez Instytut Kwiaciarstwa w Skierniewicach i stowarzyszenia producentów owoców Rzeczypospolitej, pod patronatem polskiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Głównymi partnerami spotkania była firma Agrosimex, największy detalista w obszarze produkcji do produkcji owoców.

Uroczystego otwarcia konferencji przez nauczyciela. Dr hab. Adamicki Francis, dyrektor Instytutu Kwiaciarstwa w Skierniewicach, nowa jednostka badawcza od dnia 1 stycznia tego roku uruchomiony., W wyniku połączenia Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa i Ogrodnictwa Instytutu. Po tej wypowiedzi, między innymi, powiedział prezes Rzeczpospolita Polska Stowarzyszenie Sadowników, poseł na Sejm, Mirosław Maliszewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pan Marian Zalewski oraz przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego Urzędu. Wszyscy podkreślali rolę i znaczenie władzy sądowniczej w Polska, aw szczególności udział owoców z regionu Grójecko-Warka. Przegląd Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa w rozwoju sądownictwa w Polska w ciągu ostatnich lata 60 Prof dyskusji. Mika Augustyn. Prof: miejsce po oficjalnym otwarciu merytorycznych rozmów również akceptowane. Dr hab. Waldemar zagrożeń Treder warunków atmosferycznych, Ogrodnictwo, dr Halina Morgan do uruchomienia Wiśniowy sad ", prof. Dr hab. Casimiro Tomala sklep w późnych odmian śliwek, dr Krzysztof Rutkowski nowoczesne technologie magazynowania, doktorze. George Liska do niszczenia chwastów w sadach i pan Grzegorz M. Hodun na wykorzystanie starych odmian owoców. Spotkali się z wielkim interesem publicznym, a było ich w sumie około 450 osób.

Miejsce do biesiadowania Grójec cieszą się ogromną popularnością w owoce, jak wynika z wysoką frekwencją, jak zawsze. W tym roku zbiegła się z obchodami 60-lecia Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa - obecnie część nowo powstałego Instytutu Ogrodnictwa. Podczas spotkania można było nie tylko wysłuchać wykładów i korzystania z doświadczeń naukowców z Instytutu Ogrodnictwa, ale także do wymiany doświadczeń z rolnikami z innych części Polska, która jest również w tym przypadku, który jest również członkiem narażenia Sprawiedliwości stało się razem. osiągnięcia kroki zainteresowanych osób informacji na temat produktów i usług firm wystawiających tam gdzie to możliwe, i nie było w sumie ponad 30 tuż przed spotkań konferencyjnych Grójec ogród, w ogrodzie Pan George Jasiorowskiego Belsk pobliżu Grójca był próbki w przypadku drzew - jabłoni i grusz, przeprowadzone przez belgijskiego konsultant Bart Liesenborghsa. Pokaz był częścią ponad 200 osób.

10:33, hubiseo
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 31 stycznia 2011
ARiMR Poznań

ARiMR Poznań - Wielkopolski - OR15
Sekretariat - tel. 061 845 56 00/60
60-479 Poznań, ul. Strzeszyńska 36
ARiMR Olsztyn

ARiMR Olsztyn - Warmińsko-Mazurski - OR14
Sekretariat - tel. 089 521 09 20/22
10-038 Olsztyn, ul. Św. Wojciecha 2
 
1 , 2